Adopcja seniora, staruszki czekają na domy

Senior – starszy pies czy kot…

Adopcja seniora, staruszki czekają na domy, dajmy im również szanse, bo bardzo na to zasługują….

Senior psi

Jesień życia psa czy kota nie musi być samotna. To od nas zależy jaka ona będzie… czy samotna, zimna, głodna… czy radosna, przy człowieku, w miłości…

Czas pędzi do przodu, nie oszczędzając nikogo z nas. Upływa każdego dnia, dlatego staramy się wykorzystać życie jak najlepiej. Czas egzystencji naszych czworonożnych przyjaciół na ziemi jest krótszy niż nasz, a mimo to moglibyśmy się od nich wiele nauczyć. Im niewiele potrzeba do szczęścia – pełna miska, ciepły kąt, opiekuńczy właściciel… Każdy kolejny rok ich życia zmniejsza szansę bezdomnych zwierząt na to, że szczęście się do nich uśmiechnie. Niestety tylko nieliczni stają się wybrańcami.

Senior psi, starszy pies

Szukamy kochających właścicieli

Naszym marzeniem jest znaleźć kochających właścicieli także dla zwierzęcych seniorów. One także potrzebują domów. Ale domów wyjątkowych, albowiem ludzie boją się, że takie zwierzęta szybko odchodzą. A tak wcale nie musi być. Ludzka miłość nadaje sens ich życiu. Bo one nie tylko chcą być kochane, one także chcą kochać.Starszy kocur, senior

Dorosłe psy czy koty mają już ukształtowany charakter, są przewidywalne, wiemy np. czy mogą mieć kontakt z dziećmi, innymi psami czy też kotami. Takie zwierzę to wymarzony towarzysz dla starszej, samotnej osoby. Nie wymaga tyle opieki co szczeniak czy kociak. Nie jest tak energiczne, już się w życiu wyszalało.

Nieuniknione koleje losu sprawiają, że gdy właściciel opuści padół ziemski, ich pupil często ląduje na ulicy lub w schronisku. Oszczędźmy zatem młodym psom czy kotom takiego losu, a dajmy szansę tym, których los już nie zauważa.

Dlatego chcielibyśmy rozdmuchać akcję promującą adopcje starszych psów i kotów, oswoić ludzi z ich chorobami i nieuniknionym odchodzeniem, ale także uświadomić, jak małe szanse na godne życie mają one w schroniskach, jak ważne jest danie im szczęścia, choćby na te ostatnie chwile i jak często okazuje się, że schorowane staruszki w domach stałych lub tymczasowych odzyskują chęć życia a co za tym idzie wigor!

Stawiajmy na adopcje seniora!!!

Nasze aktualne staruszki do adopcji:

Fago

Fago to 10-letni, śliczny, delikatny piesek wielkością sięgający do połowy łydki.
Początkowo, będąc w schronisku, Fago nie chciał wychodzić na spacery, tylko drżał z zimna i stresu w schroniskowej budzie. Przekonały go smakołyki i najpierw lękliwie wyszedł z budy, potem z kojca i tak sobie powolutku szedł, szedł po lesie aż w końcu trochę się rozkręcił, a właściwie w rozkręceniu pomogły paróweczki, które Fago, pomimo braku ząbków, chętnie wcina. Fago obecnie przebywa w domku tymczasowym.
Fago prosi o domek spokojny, dostojny, najlepiej ze starszymi opiekunami, gdyż potrzebuje spokoju i poczucia bezpieczeństwa

Wydarzenie Fago na FB