O nas

ZWIERZĘCA PRZYSTAŃ W PILE

Pomagamy kotom wolnożyjącym, w szczególności tym najmłodszym i całkiem bezbronnym, na terenie Piły i okolic. Pomagamy psom ze schroniska, szczególnie szczeniętom i psim seniorom, które mają niewielkie szanse na przetrwanie… Wierzymy, że każde zwierzę zasługuje na bezbolesne życie i szansę na dobry dom.

Poza opieką nad kociętami,szczeniętami i seniorami sterylizujemy i kastrujemy koty i psy, by ograniczać ilość niechcianych zwierzaków (także edukujemy ludzi w tym temacie) oraz prowadzimy domy tymczasowe szukając oswojonym kociakom czy szczeniakom, które do nas trafiają, nowych domów stałych.

Przy czym podkreślamy, dla jasności, że nie jesteśmy:
– gabinetem weterynaryjnym,
– schroniskiem/przytuliskiem,
– hospicjum,
– hotelikiem dla zwierząt.

Co roku na świat przychodzi niezliczona armia maluchów. Dla większości piękny fakt narodzin z dnia na dzień zamienia się w KOSZMAR. Część umiera od chorób i wirusów albo przez całe życie boryka z niedoleczoną chorobą. Tak osłabiony organizm jest atakowany przez nowe schorzenia i co ostatecznie spycha zwierzaka na skraj życia. Inne maluchy giną przez bezmyślność i złą wolę ludzi. Tylko nieliczne przeżywają do wieku dorosłego. I wtedy wszystko zaczyna się od nowa.

Działając w „Zwierzęcej Przystani” chcemy zatrzymać błędne koło!

Z TWOJĄ POMOCĄ na pewno się uda zmniejszyć problem i zminimalizować ilość kociąt i szczeniąt, które żyją w trudnych warunkach czując głód, strach i ból.

CZY WIESZ JAK ŁATWO POMÓC?

Jak możesz uratować życie zwierzakom?
* polub nas, lajkuj i udostępniaj nasze akcje,
* przekaż kilka złotówek na nasze podane konto,
* podaruj niepotrzebne Ci przedmioty, które sprzedamy na bazarkach i aukcjach,
* zafunduj zwierzakom obiad,
* postaw im piwo a nawet dwa!

Szczegóły o tym jak możesz konkretnie pomóc znajdują się w naszych Notatkach.

Pamiętajcie!!!

Wszystkie osoby działające w naszym Stowarzyszeniu pomagają zwierzętom społecznie starając się godzić tę pracę z obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi. Nie stać nas na zatrudnienie pracowników. Dlatego nie zawsze jesteśmy w stanie odbierać telefonów, prosimy więc o cierpliwość. Nasz telefon dostępny jest po godzinie 16.00 (wcześniej można ewentualnie wysłać wiadomość). Stowarzyszenie Zwierzęca Przystań nie ma stałych godzin urzędowania, a nasz adres jest jedynie korespondencyjnym. Fizycznie wykonujemy interwencje na terenie powiatu pilskiego (woj. wielkopolskie), a w wyjątkowych przypadkach na terenie powiatów ościennych. Potrzebę interwencji na terenie innych powiatów i innych województw należy zgłaszać do właściwych miejscowo organizacji społecznych. Nie posiadamy schroniska, a zwierzęta, którymi się opiekujemy i którym szukamy nowych właścicieli, przebywają w nielicznych domach tymczasowych, czyli prywatnych mieszkaniach naszych wolontariuszy. Z tego względu nie jesteśmy w stanie przyjąć pod swoją opiekę wszystkich zwierząt w potrzebie. Robimy tyle, na ile starcza nam sił, zdrowia, pieniędzy i ochoty. Jesteśmy odporni na szantaż moralny „pieskami” czy „kotkami”. Ponadto przypominamy, że opieka nad bezdomnymi zwierzętami jest ustawowym obowiązkiem każdej gminy, dlatego też błąkające się zwierzę należy zgłosić przede wszystkim w urzędzie gminy, na terenie której znajduje się zwierzę, ewentualnie dodatkowo odpowiednim służbom: Straży Miejskiej lub Policji. Organizacje pozarządowe nie powstały po to, aby wyręczać gminy i inne instytucje w ich powinnościach.

A może podzielisz się trochę swoim wolnym czasem i dołączysz do nas?

WSPÓŁPRACA

Jesteśmy otwarci na współpracę. Przyjaźnimy się ze Schroniskiem Bezdomnych Zwierząt w Leszkowie pod Piłą oraz ze Stowarzyszeniem na rzecz Rehabilitacji, Ekologii i Ratowania Zwierząt Rzeźnych – Benek.