Plecak w kształcie worka jest sposobem na przenoszenie niewielkiej ilości rzeczy w wygodny sposób. Rozwiązanie to jest nie tylko komfortowe, ale także praktyczne. Plecak – worek może zastąpić zarówno torebkę na ramię, torbę na zakupy, jak i zwykły szkolny worek. Będzie on idealny także na wycieczki.

W jakich sytuacjach sprawdzi się plecak-worek?

Wyobraź sobie codzienne zakupy albo spacer z torebką na ramieniu lub w ręku. Po pierwsze, po zawieszeniu na ramieniu, torebka bardzo często się zsuwa. Po drugie ramiona są nierównomiernie obciążone. Podobnie jest w przypadku tradycyjnych siatek i reklamówek na zakupy.

W przypadku worka na plecy nie ma ryzyka zsunięcia. Im większy ciężar będzie się w nim znajdował, tym mniejsza szansa na jego przesunięcie. Dodatkowo ten sposób obciążenia pleców jest równomierny i pozytywnie wpływa na kręgosłup. Rozwiązanie to jest polecane zwłaszcza w sytuacjach, gdy konieczne jest używanie obu rąk, czyli podczas prowadzenia dziecka, jazdy na rowerze lub hulajnodze.

Jak wybrać plecak-worek idealny?

Szukasz worka na plecy? W sklepach jest duży wybór tego typu produktów. Nawet zwykłe szkolne worki można nosić tak jak plecaki. Nie są one jednak do tego przystosowane. Idealny plecak-worek odróżnia się od zwykłego worka ze sznurkami, które można zarzucić na ramiona. Czym się dokładnie powinien się cechować?

Po pierwsze, produkt musi być wykonany w wysokiej jakości materiału. Nie może być zbyt miękki, ponieważ będzie nienaturalnie wisiał i może powodować zbyt duże obciążenie w dolnej partii kręgosłupa. Ważne jest także to, aby był nieprzemakalny.

Po drugie, sznurki ściągające muszą być trwałe, grube i trudne do przecięcia. Mają one za zadanie chronić zawartość worka, a przy okazji nie wpijać się zbytnio w ramiona. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na łatwość otwierania i zamykania worka. Grubość i powierzchnia sznurka nie mogą tego zbytnio utrudniać.

Worek zakładany na plecy jest idealnym rozwiązaniem nie tylko ze względu na stronę praktyczną. To także efektowny dodatek do codziennych stylizacji. Plecako-worki mogą być użytkowane zarówno przez mężczyzn, kobiety, jak i dzieci. Masa wzorów i kolorów sprawia, że można je dopasować nawet do pory roku i okazji. 

Rekomendowane artykuły